İlkelerimiz

  1. Size iyi bir avukatlık hizmeti sunmak için mesleki faaliyetimizi, maddi menfaatlerden öte tutarak, önce adaletin tam ve zamanında gerçekleşmesi, hukukun gelişmesi için tüm bilgimizi, becerimizi ortaya koyarak ihtilaf konusu sorununuzu çözmek için çalışırız.
  2. Mesleğimizi icra ederken ulusal ve uluslar arası kanunlara, etik ve ahlak kurallarına sadık kalarak, mesleğimizi en hızlı ve verimli şekilde yerine getirmeye çalışırız. Haksız rekabetten kaçınırız.
  3. Yaptığımız işin temelinde “insan” vardır. Bu yüzden müvekkillerimize saygı, onur, adalet, eşitlik ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşırız. Onların ihtiyaç ve taleplerine en kısa zamanda, en doğru şekilde cevap veren araştırmacı bir çalışma ilkesini benimseriz.
  4. Vekâletin, vekil ile vekil eden arasında güven esasını temel alan özel bir ilişki olduğu unutmayız, müvekkilimizin de unutmamasını isteriz.
  5. Çalıştığımız ilgili kişi ve kuruluşların gizliliklerine ve özel bilgilerinin korunmasına özen gösteririz. Müvekkillerimizin ise tüm faaliyetlerine ve özeline ilişkin gizli bilgileri koruruz.
  6. İnsan ilişkileri sonucu hayatın içerisinde ortaya çıkan her somut hukuki ihtilaf farklı bir çözüm yolu gerektirir. Benzerlerini araştırmak ve çıkan ihtilafa yaratıcı bir çözüm yolu bulmak görevimizdir. Karşılaşılması muhtemel riskler ise müvekkillerimize tüm şeffaflığımızla ile dile getirilir.
  7. Gerektiğinde konusunda uzmanlık yapmış kişilerden görüş ve öneri almak da işimizin bir diğer parçasıdır.
  8. Karşılıklı güven, sadakat ve saygı bizim için vazgeçilmezdir.
  9. Birlikte çalışılmaya karar verilir ise avukatlık ücret sözleşmesi imzalar, vekâletin sınırlarını sözleşme ile belirler ve karşılıklı akdederiz. Bundan sonra tüm kanuni hak arama yolları tüketilinceye kadar görevimizi yukarıda belirttiğimiz esaslara dayalı olarak yerine getirmek borcumuzdur.
  10. Tüm sorunlar ortadan kalktığında ve sizler hakkınıza sahip olduğunuzda ise “başarı” bizimle birlikte demektir!

İnternet Sitemizi Ziyaret ve Kullanım Kuralları Sözleşmesi

     * Bu internet sitesindeki bilgiler Avukatlık Kanunu, Türkiye Barolar Birliği’nin Meslek Kuralları ve Reklam Yasağı Yönetmeliği dikkate alınarak hazırlanmıştır ve hiçbir şekilde; reklam, iş geliştirme ve benzeri amaçlarla site sahipleri tarafından kullanılmadığı gibi hiç kimse tarafından da kullanılamaz. Baykan Avukatlık Bürosu internet sitesine giren ziyaretçi ve kullanıcılar “İnternet Sitemizi Ziyaret ve Kullanım Kuralları Sözleşmesi” koşullarına uymayı doğrudan taahhüt eder.

    * Baykan Avukatlık Bürosu internet sitesinde bulunan yazılı materyal dosya, bilgi, logo, fotoğraf ve ilgili fikri haklar Baykan Avukatlık Bürosu‘na aittir ve yazılı onay olmadan kopyalanamaz ve kullanılamaz.

    * Baykan Avukatlık Bürosu’nun yazılı onayı olmadıkça bu internet sitesine link verilmesi kesinlikle yasaktır.

    * Bu sayfada bulunan bilgilerin herhangi bir şekilde kullanımı ya da tarafımıza faks veya e-posta yolu ile bilgi ulaştırılması hiçbir şekilde büronun varolan müvekkilleri ile benzer şekilde bir avukat-müvekkil ilişkisi oluşturmayacaktır. Bu internet sitesinde bulunan bilgilerin tamamı sadece kişisel ve gayri ticari amaçlarla dağıtılmaktadır. Ziyaretçiler, bilgilerin yanlış olduğunu veya kendilerinin bu bilgiler sebebiyle bir zarara uğradıklarını iddia edemezler.  Baykan Avukatlık Bürosu, bu internet sitesinde sunulan bilginin içeriği ya da ziyaretçilerin bu internet sitesine dayanarak gerçekleştirdiği hareketlerden sorumluluk kabul etmemektedir.

    * Bu internet sitesinin herhangi bir zamanda güncellenmesi değiştirilmesi ve kapatılması ile ilgili her hakkı saklı olup Baykan Avukatlık Bürosu’na aittir.

    * Döküman ve dosyalar üzerinde internet sitesine yerleştirilmeden önce virüs taraması yapılmakta ancak bu web sitesinden yüklenecek döküman ve dosyaların virüs korumalı olacağı garanti edilmemektedir. Baykan Avukatlık Bürosu bu durumdan kaynaklanacak herhangi bir zarar ve kayıpla ilgili sorumluluk kabul etmemektedir.

    * Bu yasal uyarılar ve bu internet sitesi ile ilgili her türlü hususta Türk Hukuk Mevzuatı uygulanır ve Ankara Mahkemeleri yetkilidir.

    * Yayınlanan ya da yayınlanılması talep edilip de yayına konulan kişisel yazı ve makalelerin sorumluluğu o yazıları yazan kişilere aittir. Baykan Avukatlık Bürosu bu konuda çıkabilecek ihtilaflar nedeni ile sorumluluk kabul etmediğini öncelikli olarak beyan eder.

Saygılarımızla

Baykan Avukatlık Bürosu

Paylaş