Danışma Kurulu

Avukat Esra ÜNAL DARICI,

1973 yılında Ankara’da doğmuştur. 1991 yılında Ankara Özel Yükseliş Lisesi’nden, 1996 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 2000 yılında İngiltere Nottingham Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Hukuku alanında Yüksek Lisansını (LLM) tamamlamıştır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

Avukat Esra ÜNAL DARICI, avukatlık kariyerinin büyük çoğunluğunda regüle edilen sektörlerde (telekomünikasyon, tütün, enerji) faaliyet gösteren şirketlerde hukuk müşaviri olarak hizmet vermiş olup, 2008- 2021 yılları arasında enerji sektöründe faaliyet gösteren öncü şirketlerin hukuk departmanlarını yönetmiştir. 2015 yılında Legal 500 tarafından Türkiye için hazırlanmış olan ilk GC Powerlist’te yer almıştır. Şirketlerin hukuk müşaviri olarak, özellikle hukuk departmanı oluşumu, ekip kurulması, hukuk departmanı çalışma ilke ve prensiplerinin belirlenmesi ve ekip yönetimi konularında uzmanlık kazanmış; başta İdare Hukuku, Enerji Hukuku, İş Hukuku, Ticaret Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku konuları olmak üzere, şirketlerin faaliyetlerine ilişkin her türlü konuda hukuki hizmet sunmanın yanı sıra, çok sayıda termik ve yenilenebilir enerji projesinin her aşamasında yer alma şansı bulmuştur. 2016-2021 yılları arasında iki büyük Holding’in Baş Hukuk Müşavirliği görevini yürütmüş olup, 2021 yılının Nisan ayından bu yana kariyerine Danışman Avukat olarak devam etmektedir.

Çalışma alanları; Hukuk Departmanı olmayan ya da ihtiyacı karşılamayan şirketler için Hukuk Departman yapısının kurulması ve/veya geliştirilmesi, İdare Hukuku, Enerji Hukuku, İnşaat Hukuku, İş Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku alanında danışmanlık hizmeti sunulmasıdır.


Yüksek Mimar Deniz CEYHUN BAYKAN ,

1998 yılından itibaren, öğrencilik dönemi dahil olmak üzere 2005 yılına kadar, Ankara’da etkin mimarlık ofislerinde çalışarak deneyimler edindi. 2005 yılında Baykan Mimarlığı kurdu. Anadolu, sivil ve kamusal tescilli mimari yapıları üzerine restorasyon projeleri ve araştırmalar yaptı. Başta Türkiye ve Rusya olmak üzere, birçok ülkede mimari proje çalışmalarında bulundu. Katıldığı ulusal ve uluslararası proje yarışmalarında, derece ve eşdeğer ödülleri bulunmaktadır. Baykan Mimarlıkhttp://baykanmimarlik.com.tr/ – bünyesinde devam eden proje çalışmalarının yanında, mimarlık ve diğer sanat dalları arasındaki uzam, bağlam ve analojiler üzerine çalışmalar yürütmektedir. Türk Serbest Mimarlar Derneği üyesidir. Yüksek lisansını, Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü’nde yapmıştır.

Çalışma alanları; mimari ve endüstriyel tasarım, mimari proje ve danışmanlık, yapısal mühendislik, gayrimenkul ve küresel inşaat hukukudur.


Yeminli Mali Müşavir ABDÜLKADİR BOZDOĞAN,

ilk, orta ve lise öğrenimi Yozgat’ta, yükseköğrenimi Ankara’da tamamlamıştır. Kamu ve özel sektörde çeşitli görevlerde bulunan ve halen yeminli mali müşavir olarak çalışan Abdülkadir Bozdoğan, ülkemizin çeşitli yörelerinde bulunan sanayi kuruluşlarına danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda Çubuk S.S. Somurkent Kooperatif Başkanlığı, Gazi Üniversitesi ve Akademililer Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Adli Yargı Bilirkişiliği, Konkordato ve Konkordato Komiserliği diğer çalışma alanlarını oluşturmaktadır. Ülkemizde kurulmuş ve faaliyetine devam eden 6 büyük sanayi fabrikasında fizibilite, yatırım ve işletme faaliyetlerinde görev almıştır.

Çalışma alanları; Yerel yönetimler ve şehircilik, Avrupa ve Amerika’da üretim ve yatırımlar, İşçi ve işveren sorunlarının çözümleri, İşletmelerde başarı ölçüleri, borca bataklık, şirket değerlemesi, revize ve kontrol üzerine araştırma ve çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Sonraki >

 

 

 

Paylaş